Tytuł:
Aleja Projektantów 

Klient:
Galeria Mokotów, Unibail Rodamco

Projekt:
Audyt rynku mody w Polsce oraz wytyczne do zmiany pozycjonowania
Alei Projektantów w Galerii Mokotów


Zlokalizowana w stolicy Galeria Mokotów jest jedną z najbardziej prestiżowych galerii handlowych w Polsce. Pozycjonuje się jako fashion leader na tle innych centrów handlowych, oferując szeroki wybór marek odzieżowych, od marek typu fast fashion po te najbardziej luksusowe. Ważną częścią galerii jest Aleja Projektantów, miejsce, gdzie mieszczą się salony prestiżowych marek i autorskie butiki.

Aleja Projektantów jest unikatową częścią galerii, która przyciąga najbardziej wymagających klientów. Właściciele Galerii Mokotów, francusko-holenderskie konsorcjum Unibail Rodamco, zauważyli potencjał rynku i zmiany w lokalnym krajobrazie marek luksusowych. Chcąc zapewnić Alei Projektantów znaczące miejsce na modowej mapie Warszawy postanowili zaktualizować wiedzę na temat rynku fashion w Polsce i wyjść na przeciw oczekiwaniom swoich klientów.

Pink Cigarette przy współpracy z niezależnym konsultantem* stworzyło dokument, który zawierał analizę branży mody w Polsce. Dokładny przegląd poszczególnych marek odzieżowych, od designerskich po autorskie, pozwolił Klientowi na poznanie specyfiki polskiej mody. Klient zapoznał się z trendami i zjawiskami obecnymi na rynku fashion w Polsce. Powstał brief ze wskazówkami dla architektów, który miał pomóc w zmianie estetyki Alei Projektantów i uczynić z fragmentu Galerii Mokotów miejsce trendsetterskie.

*Projekt przeprowadzony przy współudziale Kingi Miller von Zaklika, specjalistki ds. fashion marketingu
_______________________________________
W celu wykonania moodboardu ilustrującego branżę mody w Polsce wykorzystano zdjęcia: MSN, projektów Ani Kuczyńskiej, Local Heroes, Estby ES, Łukasza Jemioła, MISBHV, UEG, Kukukid, Mamsam, ilustracji Patryka Mogilinickiego, Tomasza Szerszenia, plakatu Mustache.